Source: Raycom Media

The following is a press release from the AHSAA:

AHSAA STATE FOOTBALL PLAYOFFS
First-round Pairings

CLASS 1A

Millry at Georgiana

Winterboro at Isabella

Houston County at Linden

Notasulga at Ragland

Loachapoka atWadley

McKenzie at Sweet Water

Talladega Co. Central at Maplesville

Marengo at Brantley

Berry at Cedar Bluff

Phillips at Decatur Heritage

Coosa Christian at Pickens County

Sumiton Christian at Cherokee

Lynn at Hackleburg

Woodville at Hubbertville

Shoals Christian at Addison

South Lamar at Spring Garden

CLASS 2A

J.U. Blacksher at G.W. Long

Keith at New Brockton

Abbeville at Southern Choctaw

Goshen at Verbena

Luverne at Aliceville

Ariton at Leroy

R.C. Hatch at Elba

Washington County at Samson

Horseshoe Bend at Fyffe

Red Bay at Cleveland

Collinsville at LaFayette

Cold Springs at Sheffield

West End at Lamar County

Gaston at Lanett

Sulligent at Tanner

Reeltown at Sand Rock

CLASS 3A

Hillcrest-Evergreen at Opp

Oakman at Montgomery Academy

Straughn at Mobile Christian

Southside-Selma at Montevallo

Prattville Christian at Gordo

Wicksburg at T.R. Miller

American Christian at Pike County

Bayside Academy at Daleville

Weaver at Fultondale

Lexington at North Sand Mountain

Holly Pond at Piedmont

Plainview at Colbert County

Geraldine at Lauderdale County

Locust Fork at Ohatchee

West Morgan at Sylvania

Randolph County at J.B. Pennington

CLASS 4A

Satsuma at Saint James

Hale County at Tallassee

Alabama Christian at Andalusia

Leeds at Greensboro

Munford at Bibb County

Montgomery Catholic at Thomasville

West Blocton at Handley

UMS-Wright at Dale County

Hokes Bluff at Haleyville

Wilson at North Jackson

Winfield at Cherokee County

Madison County at West Limestone

Randolph at Rogers

Cordova at Jacksonville

Central-Florence at Madison Academy

Saks at Fayette County

CLASS 5A

Citronelle at Carroll

Sylacauga at Calera

B.T. Washington at Vigor

Dallas County at Beauregard

Jemison at Central-Clay County

Charles Henderson at St. Paul’s Episcopal

Lincoln at Demopolis

Jackson at Eufaula

Pleasant Grove at Mortimer Jordan

Mae Jemison at Etowah

Corner at Briarwood Christian

Guntersville at Russellville

Arab at Brooks

West Point at Wenonah

Lawrence County at Scottsboro

Fairfield at Hayden

CLASS 6A

Saraland at Park Crossing

Bessemer City at Chelsea

Dothan at Blount

Wetumpka at McAdory

Benjamin Russell at Hillcrest-Tuscaloosa

Carver-Montgomery at Spanish Fort

Paul Bryant at Opelika

Daphne at Sidney Lanier

Homewood at Minor

Hartselle at Albertville

Clay-Chalkville at Ramsay

Cullman at Decatur

Pell City at Austin

Pinson Valley at Jackson-Olin

Muscle Shoals at Oxford

Hueytown at Gardendale

CLASS 7A

Jeff Davis at McGill-Toolen Catholic

Baker at Enterprise

Murphy at Central-Phenix City

Auburn at Davidson

Bob Jones at Hoover

Spain Park at James Clemens

Oak Mountain at Hewitt-Trussville

Gadsden City at Mountain Brook

Unable to play video. Neither flash nor html5 is supported!